Epoksi Nedir?

Epoksi zemin kaplama ve boya nedir?


ImageEpoksi zemin kaplama ve boya sistemleri … Sirius Epoksi İzmir

Epoksi zemin boyası uygulama sistemleri,Epoksi zemin kaplama uygulamaları sistemleri konusunda, firmamız kurumsal ve profesyonel olarak hizmetinizdedir. Sanayi ve endüstriyel zeminlerde kesin çözüm epoksi ev veya işyerleri için kokusuz ürünlerdir. Epoksi antibakteriyel ve moderin zemin ürünleridir. Epoksi temizliği kolay ve hijyenik ürünlerdir Epoksi su ve nem geçirmez ürünlerdir.

ImageEpoksi zemin kaplama ve boya sistemleri … Sirius Epoksi İzmir

Epoksi nedir?

Epoksi giller, reçine molekülünün bir veya daha fazla epoksit grubu içerdiği termoset polimer reçineleridir. Kimya, son kullanımın gerektirdiği şekilde moleküler ağırlığı veya viskoziteyi mükemmelleştirmek için ayarlanabilir. İki ana epoksi türü vardır, glisidil epoksi ve glisidil olmayan. Glisidil epoksi reçineleri ayrıca glisidil-amin, glisidil ester veya glisidil eter olarak tanımlanabilir. Glisidil olmayan epoksi reçineleri, alifatik veya siklo-alifatik reçinelerdir. En yaygın glisidil epoksi reçinelerinden biri Bisfenol-A kullanılarak yaratılır ve epiklorohidrin ile bir reaksiyonda sentezlenir. Diğer sık kullanılan epoksi tipi, novolak esaslı epoksi reçinesi olarak bilinir. Epoksi reçineleri, genel olarak sertleştirici olarak adlandırılan bir kürleme maddesinin eklenmesiyle kürlenir. Muhtemelen en yaygın sertleştirme ajanı türü amin esaslıdır. Reçinenin küçük (% 1-3) bir katalizör ilavesiyle katalize edildiği polyester veya vinil ester reçinelerden farklı olarak, epoksi reçineleri genellikle sertleştiricinin çok daha yüksek bir oranda, genellikle 1: 1 oranında sertleştirme maddesinin eklenmesini gerektirir veya 2: 1 Epoksi üretim ve kullanım amaçına göre 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1 farklı oranında sertleştirme maddesinin eklenmesini gerebilr. Belirtildiği gibi, epoksi özellikleri istenen ihtiyaca uyacak şekilde değiştirilebilir ve ince ayar yapılabilir.

ImageEpoksi zemin kaplama ve boya sistemleri … Sirius Epoksi İzmir

Epoksi uygulama alanları nelerdir?

Kullanım alanı geniştir. Uygulama tarzına ve ürün seçimine bağlı olarak şöyle sıralanabilir; -Sanayi Fabrikaları Epoksi Zemin Kaplama - Endüstriel zemin ve duvarlar Epoksi Zemin Kaplama - Tekstil Fabrikaları Epoksi Zemin Kaplama - Matbaalar Epoksi Zemin Kaplama - Laboratuarlar Epoksi Zemin Kaplama - Şişeleme ve Dolum Tesisleri Epoksi Zemin Kaplama - Hastaneler Epoksi Zemin Kaplama - Uçak Hangarları Epoksi Zemin Kaplama - Lastik Fabrikaları Epoksi Zemin Kaplama - Depolar, Antrepolar Epoksi Zemin Kaplama - Tv Stüdyoları Epoksi Zemin Kaplama - Eletronik Montaj Alanları Epoksi Zemin Kaplama - Otopark Epoksi Zemin Kaplama - Plastik Sanayii Epoksi Zemin Kaplama - Yemek Fabrikaları Epoksi Zemin Kaplama - Teras Kaplamaları Epoksi Zemin Kaplama - Gıda Endüstrisi Epoksi Zemin Kaplama - İlaç Fabrikaları Epoksi Zemin Kaplama - Otomobil Servisleri Epoksi Zemin Kaplama - Petrokimya Tesisleri Epoksi Zemin Kaplama - Oto servis Epoksi Zemin Kaplama - İş güvenli çizgileri ve yol çizgileri Epoksi Zemin Kaplama - Yaya yolları ve forklift yolları Epoksi Zemin Kaplama - Epoksi Kullanım Alanlarından bazılarıdır..

ImageEpoksi zemin kaplama ve boya sistemleri … Sirius Epoksi İzmir

Epoksi kullanım alanları nelerdir?

Epoksi, inşaat alanında da yaygın kullanılan bir malzemedir. Onarım sırasına uygun çatlakların doldurulmasında, sonradan betonun içine eklenecek çelik donatıların yerleştirilmesinde kullanılır. Betonarme içine saplanan donatılar için çekme mukavemetleri oldukça yüksektir. Epoksi, aynı zamanda bir yüzey kaplama ürünüdür. Ayrıca, boya veya astar olarak da kullanılır. Epoksi boya renkleri Epoksi boya renkleri üniversal renk kartelasına göre hazırlanır. Bütün epoksi renkleri mevcuttur. Ral K7 Renk Kartelası web sitemizden pdf olarak indirebilirsiniz. Epoksi, genel olarak, beton yüzeylerin partiküler bir kaplama düzlemi oluşturulmak sureti ile korunması, tamiri ve dekoratif bir görünüm verilmesi amacıyla kullanılan bir ürün grubudur. Bu özelliklerinden dolayı, çok geniş bir alanda; sağlam, dekoratif, sıhhi kimyasal ve fiziksel dayanımları çok yüksek, hem uygulama, hem de sonraki kullanım ömrü içinde insan sağlığına zararsız yüzeylerin imalatında her geçen gün daha da artan bir taleple kullanılmaktadır. Yapı sektörünün her geçen gün daha bilimsel ve teknolojik metotlara yönelmek ihtiyacı, uzmanlaşmış bilimsel ve teknik kadrolarla üretilen ve uygulanan ürünlerin daha da yaygılaşarak kendilerine zemin hazırlaması şansını ve zorunluluğunu dayatmaktadır. Bu çerçevede epoksi ürün grubu gelecekte çok daha fazla tanınacak, kullanılacak ve sevilecek “modern” yapı malzemelerinin başında gelmektedir.

ImageEpoksi zemin kaplama ve boya sistemleri … Sirius Epoksi İzmir

Epoksi kullanım amaçı nedir?

- Epoksi yüzey kaplama uygulamalarının genel özellikleri şöyle sıralanabilir:
- Kimyasallara karşı dayanıklıdır.
- Sürtünmeye ve aşınmaya karşı dayanıklı yüzeyler oluşturur.
- Dekoratif uygulamalarda geniş bir renk yelpazesine sahiptir.
- Kolay temizlenir, hijyeniktir.
- Agrega ilavesi ile kaymaz bir zemin elde edilebilir.
- Yağ ve kimyasallara karşı dirençlidir.
- Asitlere karşı direçlidir.
- Estetiktir.
- Solvent içermez.

ImageEpoksi zemin kaplama ve boya sistemleri … Sirius Epoksi İzmir

Epoksi modelleri nelerdir?

- Epoksi zemin boyası modelleri
- Epoksi duvar boyası modelleri
- Epoksi zemin kaplamaSelf Levelling.
- Epoksi zemin Multilayer.
- Epoksi zemin Tekstürlü.
- Şeffaf epoksi kaplama.
- Dekoratif epoksi kaplama.
- Granit ve mermer desenli epoksi kaplama.
- 3 boyutlu epoksi kaplama.
- HD veya ledli epoksi kaplama.
- Bütün modellerde kalınlıklar farklı olabilir.
- Epoksi teknik şartnamelerine veya zemine göre de kalınlık farkı olabilir.

ImageEpoksi zemin kaplama ve boya sistemleri … Sirius Epoksi İzmir

Uygulama resimleri

İzmir epoksi zemin kaplama ve boya uygulamalarında firmamızın çalışma sahalarından görüntüler.

DETAYLAR....


Epoksi boya renkleri

İzmir epoksi zemin kaplama ve boya renkleri üniversal ral K7 kartelasına göre hazırlanır.

DETAYLAR....


Referanslarımız

İzmir epoksi zemin kaplama ve boya uygulamalarında firmamızla çalışmış olan kurumlar.

DETAYLAR....

İzmir epoksi uygulama hizmetlerimiz

İzmir epoksi zemin kaplama uygulaması hizmeti, epoksi zemin boyası uygulaması hizmeti, epoksi duvar boyası uygulaması hizmeti, epoksi bakım ve onarım hizmeti, proje keşif hizmeti, maliyet m2 fiyatları hakkında ve teknik destek hizmeti veriyoruz.